• Projekt Erasmus+

• 26.02.2019
            • 1 zahraničná mobilita v partnerskom meste Cremona

• V rámci projektu Erasmus+ „Feel the HEAT“ sme sa zúčastnili 1. zahraničnej mobility v partnerskej škole v talianskom  meste Cremona. Škola je historickou budovou, ktorá v minulosti bola kláštorom. Pripravené projektové aktivity boli veľmi zaujímavé – vedomostná súťaž na tému Strava a zdravie, workshop Potravinová pyramída, príprava netradičnej pizze, exkurzia do závodu zaoberajúceho sa výrobou syrov, ktoré sme mali možnosť ochutnať. Žiaci boli ubytovaní v rodinách, čo im dávalo priestor nielen na komunikáciu v anglickom jazyku, ale aj na osvojenie si nejakých talianskych slov a fráz.

Cremona je známa ako mesto huslí, pretože tu žil a vytváral najhodnotnejšie husle Antonio Stradivari. Navštívili sme námestie Piazza del Comune, monumentálnu Katedrálu Santa Maria Assunta so slávnou vysokánskou 112 metrov vysokou vežou Torazzo, baptistérium a mestskú  radnicu Palazzo del Comune.

Úžasným zážitkom pre žiakov bola taktiež cesta lietadlom a návšteva mesta Miláno, kde sme videli majestátnu gotickú katedrálu Duomo, divadlo La Scala - jeden zo svetovo najznámejších operných domov, galériu Viktora Emanuela II. - obchody s módnymi značkami v presklenej arkáde z 19. storočia, hrad Castello Sforzesco - pôvodnú pevnosť na obranu  mesta, nádherný Sempione park, milánsky víťazný oblúk Arco della Pace a sochu Leonarda da Vinciho na námestí Piazza della Scala. Na záver môžeme povedať, že sme strávili nádherný týždeň plný zážitkov a nových skúseností.

Za obsah zodpovedajú autorky.