• Projekt Erasmus+

• 24.02.2020
            • Mobilita - Opole - December 2019

• V rámci projektu Erasmus + sme sa v decembri 2019 zúčastnili ďalšej zahraničnej mobility v poľskom meste Opole. Program bol ako vždy plný zaujímavých aktivít. Začali sme prehliadkou relaxačnej miestnosti určenej pre autistické deti a s použitím zvukovej simulácie sme mali možnosť si vyskúšať, ako vnímajú okolitý svet deti s autizmom. V rámci workshopu „Touch, understand and feel“ sme sa na chvíľu ocitli „v koži“ zrakovo znevýhodnených žiakov a skúsili sme, aké je zložité zvládnuť každodenné základné činnosti (príprava raňajok, obliekanie, cesta do školy...) v úlohe nevidiaceho. Pohybové aktivity zahŕňali základy boxu v miestnom klube, inline korčuľovanie a spoločenské tance pod vedením profesionálnych tanečníkov. S ich pomocou sme nacvičili jednoduchú choreografiu „HEAT“ tanca.  Zaujímavé boli exkurzie vo futbalovom klube OKS Odra Opole a hádzanárskom klube Gwardia Opole v zmodernizovanej Stegu aréne, kde sme mali možnosť nahliadnuť aj do „súkromia“ reprezentantov.   Záverečným bonusom bola návšteva miestnej televízie TVP3 Opole, kde nám predstavili prácu redaktorov a moderátorov. Neodolali sme možnosti „vyskúšať si“ moderátorské kreslo a čítacie zariadenie. Okrem povinných naplánovaných aktivít nám projekt umožnil spoznať nových ľudí a otestovať si naše jazykové zručnosti priamo v praxi.