• Projekt Erasmus+

• 24.11.2021
            • Virtuálna mobilita na Slovensku

• Z dôvodu celosvetovej pandemickej situácie sa na začiatku mája 2021  uskutočnila virtuálna mobilita prostredníctvom Google Meet. Keďže druhá polovica projektu je zameraná na šport, prispôsobili sme tomu aj naše online aktivity. Zoznámili sme sa s novým online nástrojom canva, v ktorom sme vytvárali plagáty a prezentácie. Výsledkom boli obrázkové slovníky a návrhy nových netradičných vtipných športov v angličtine. Žiaci z Talianska nás oboznámili s hrou Baskin, ktorá vznikla v ich meste Cremona a má špeciálne pravidlá, ktoré umožňujú zapojenie sa aj zdravotne znevýhodneným hráčom. Samozrejme, že sme si našli čas aj na zábavu spojenú s pohybom a samozrejme aj s precvičovaním angličtiny. Využili sme platformu kahoot, v ktorej sme hrali online hru „Hoď kockou“.  Princíp tejto hry spočíval v tom, že po virtuálnom hode kockou museli žiaci odpovedať na dané otázky v angličtiene alebo splniť zadanú úlohu (napr.: „Jump ten times on your left foot!“, „Do you like running?).

new_sports.pdf
              picture_dictionaries.pdf