Školská jedáleň

• VARHOĽOVÁ Magdaléna – pomocná sila
  • HRABČÁKOVÁ Júlia - pomocná sila

Telefonický kontakt: 051/452 40 56, 0911 950 641

Mestské zastupiteľstvo dňa 27. júna 2019  vydalo Všeobecne záväzné nariadenie mesta Sabinov č. 6/2019, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Sabinov č. 3/2018 o určení výšky mesačného príspevku v školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Sabinov. VZN mesta Sabinov č. 6/2019 nadobúda účinnosť od 1. 9. 2019.

V zmysle uvedeného uznesenia boli stanovené nasledujúce poplatky za obed:

Stravník Nákup potravín Čiastočné režijné náklady Stravný lístok celkom Dotácia na stravu Úhrada zákonného zástupcu

ZŠ 1. stupeň

1,08 € 0,12 € 1,20 € 1,20 € 0,00 €
ZŠ 2. stupeň 1,16 € 0,04 € 1,20 € 1,20 € 0,00 €

Dotácia na podporu k stravovacím návykom žiaka je poskytnutá vo výške 1,20 EUR na každý deň, v ktorom sa žiak zúčastni vyučovania v základnej škole a odoberie stravu.

Mesačný poplatok režijných nákladov pre stravníkov ZŠ:  2,00 €

Za celý školský rok: 10 x 2 € = 20 €

Úhrada poplatku za režijné náklady na stravovanie:

bezhotovostne - vkladom na účet cez internetbanking najneskôr do 25. dňa v mesiaci

• číslo účtu: SK46 0200 0000 0025 5177 3754
  • variabilný symbol: 175 ( meno, priezvisko a trieda žiaka )

V prípade neprítomnosti dieťaťa/žiaka v škole nie je možné odoberať stravu do obedára a je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy (deň vopred) alebo v prípade ochorenia dieťaťa žiaka najneskôr do 7.30 hod. elektronicky cez www.eskoly.sk, telefonicky na t.č. 051/4524056, resp. 0911 950641 alebo osobne.

Upozorňujeme rodičov, ktorých detí sa stravujú v školskej jedálni, že vyhlasovanie zo stravy do 7,30 hodiny sa týka len detí, ktoré ochorejú počas noci a nie detí, ktoré sú objednané na vyšetrenia niekoľko dní vopred.

Za neodhlásenú stravu sa dotácia k stravovacím návykom neposkytuje, zákonný zástupca je povinný za včas neodhlásenú stravu uhradiť príspevok na nákup potravín a čiastočné režijné náklady (resp. uhradiť príspevok za stravné vplnej výške).

Všeobecné informácie pre stravníkov:

1/ V zariadeniach školského stravovania podľa § 139 až 141 zákona sa zabezpečuje najmä

• zdravá výživa detí a žiakov v čase ich pobytu v školách alebo školských zariadeniach,
  • stravovanie detí a žiakov zúčastňujúcich sa na výchovno- vzdelávacích aktivitách alebo športových aktivitách organizovaných v rámci súťaží, olympiád alebo prehliadok,
  • stravovanie detí a žiakov a zamestnancov škôl alebo školských zariadení počas školských prázdnin, ktorí sa zúčastňujú na výchovno - vzdelávacích aktivitách,
  • diétne stravovanie detí a žiakov / na základe odborného posúdenia ošetrujúceho lekára / - ohrievaním doma pripravených jedál.

2/ Odhlásenie zo stravy je potrebné uskutočniť 24 hodín vopred, v ojedinelých prípadoch do 8,00 hod.

3/ Stravu do obedárov je možné zabezpečiť v čase neprítomnosti žiaka v škole iba v prvý deň ochorenia dieťaťa  – z epidemiologického hľadiska. Ďalšie dni treba dieťa zo stravy odhlásiť. Nie je prípustné, aby si choré dieťa prišlo pre obed do obedára samo.

4/ Strava sa vydáva v čase od 11,30 hod. – 14,00 hod.

5/ Výroba jedál pre dospelých stravníkov sa zabezpečuje podľa vekovej kategórie stravníkov 15 - 18/19 ročných a úhrada sa realizuje podľa Zákonníka práce. Hodnota obeda sa stanovuje 3,05 EUR, pričom dospelý stravník, ktorý je zamestnancom, prispieva sumou 1,37 EUR a zamestnávateľ sumou 1,68 EUR.

Uhradený príspevok na réžiu sa za neodobraté jedlo zákonnému zástupcovi dieťaťa, žiaka a iným stravníkom nevracia.

Na stiahnutie:   zápisný lístok na stravovanie v šk. roku 2019/2020