• Englishstar

• Dňa 5. mája 2022 sa konal ďalší ročník celoslovenske súťaže v anglickom jazyku "Englishstar". Žiaci našej školy sa tentoraz zapojili v rekordnom počte 71 súťažiacich, ktorí súťažili v deviatich výkonnostných kategóriách. A bolo aj o čo sutazit, medzi hlavnými cenami boli tlačiarne, powerbanky či mobilné telefóny. Ale ten hlavný cieľ bolo popasovať sa s náročnými úlohami a porovnať si svoje nadobudnuté jazykové zručnosti so svojimi rovesníkmi. Môžeme s potešením konštatovať, že naši žiaci sa tejto výzvy nezľakli a prezentovali sa kvalitnými výsledkami. Celkovo 100% úspešnosť, a tým aj možnosť zapojiť sa do žrebovania o jednu z piatich hlavných cien, dosiahli piati žiaci - Jedlák Michal 4.B, Malìk Oliver 3.B, Mataš Martin 3.D, Eliášová Katarína 4.A a Kapitamčíková Nela 6.C trieda. Samozrejme pochvala patrí aj ostatným súťažiacim, ktorí skončili tesne pred touto magickou métou. Samotné vyhlásenie výsledkov a hlavne žrebovanie hlavných cien nám prinieslo pomyselnú "čerešničku na torte" v podobe 1.miesta v kategórii Star 6, ktorú získala Nela Kapitančíková. Okrem pocitov z kvalitne odvedenej práce si so sebou odnáša aj nový smartphone. Vyherkyni srdečne blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a reprezentáciu školy, a už teraz sa tešíme na ďalšie pokračovanie tejto atraktívnej a zaujímavej súťaže.