• Deň pre bezpečnejší internet na škole: Vzdelávanie a spolupráca

• Dnešná mládež vyrastá v digitálnom svete, kde internet zohráva kľúčovú rolu vo vzdelávaní a každodennom živote. Preto je nevyhnutné venovať pozornosť bezpečnosti online prostredia. V Základnej škole na Ul. 17. novembra v Sabinove sme aktívne podporovali iniciatívu "Deň pre bezpečnejší internet," kde sme spojili vzdelávanie žiakov a verejnosť v boji za bezpečnejšie online prostredie. Dopoludnie bolo venované intenzívnym vzdelávacím aktivitám pre žiakov školy. Rôzne triedy a skupiny sa venovali téme "Bezpečnosť na internete" prostredníctvom interaktívnych prednášok žiakov Technickej univerzity v Košiciach. Títo mladí ľudia sa dozvedeli o rôznych aspektoch kybernetickej bezpečnosti, prevencii kyberšikany a ochrane svojej súkromnej sféry v digitálnom svete.Popoludnie pokračovalo prednáškami v danej téme. Špeciálni hostia, študenti Technickej univerzity Košice (TUKE), Regionálneho centra podpory učiteľom (RCPU) v Sabinove, a Zuzana Molčanová, známa najmä ako učiteľka Zuzka, poskytli odborný pohľad na súčasné trendy v oblasti digitálnej bezpečnosti a zdieľali svoje poznatky a skúsenosti so žiakmi, poskytujúc cenné informácie o tom, ako sa chrániť online.Pre rodičov bola určite zaujímavou prednáška zástupcu firmy Smartbooks. Ten sprostredkoval výhody prvej inteligentnej cvičebnice pre žiakov, ktorú v najbližšom čase budeme implementovať do vzdelávania v našej škole. Na záver mali žiaci možnosť prezentovať svoje práce týkajúce sa ich zručností v oblasti IT. V rámci jednotlivých aktivít nám žiaci druhého stupňa predviedli programovanie mokrobitov a ozobitov. Prvostupniari sa rovnako nenechali zahanbiť a predviedli základy programovania a práce v grafických programoch. Uvedená aktivita jednoznačne splnila svoj účel a prispela k zvýšeniu povedomia o bezpečnosti na internete.

• Ul. 17. novembra 31, 08301 Sabinov Slovakia
      • Ing. Slavomír Kožár, MBA Email: slavomir.kozar@zsnovsb.sk Mobil: +421 918 347 112
      • Mgr. Peter Viktor, PhD - zástupca pre THČ Email: peter.viktor@zsnovsb.sk Mobil: +421 918 436 308 Mgr. Zuzana Krivdová - zástupkyňa pre I. stupeň ZŠ Email: zuzana.krivdova@zsnovsb.sk Mobil: +421 905 134 306 Mgr. Ján Jaško - zástupca pre II. stupeň ZŠ Email: jan.jasko@zsnovsb.sk Mobil: +421 907 980 172